Oficial! Muscelul Câmpulung ocupă locul I în Seria a III-a din Liga 3

Sâmbătă, 05 martie 2016, a început returul Campionatului 2015 – 2016, VOICUînceput cu dreptul de jucătorii de la Muscelul Câmpulung, care au evoluat în deplasare.
După cele 90 de minute de joc, scorul final dintre URBAN TITU – MUSCELUL CÂMPULUNG a fost de 0-2 (0-1 la pauză).
Au marcat: Adrian Voicu (min.23 – şut puternic din lovitură liberă directă), Dorinel Oancea (min.59 – scăpat singur spre poarta adversă).
În minutul 62, Voicu a ratat o lovitură de la 11 metri.
De subliniat că după rezultatul obţinut la primul meci din retur, Muscelul Câmpulung ocupă, oficial, locul I în Seria a III-a din Liga 3.
După meci, jucătorii şi-au sărbătorit cum se cuvine marcatorul primului gol din retur de Campionat, pe căpitanul echipei câmpulungene Adrian Gabriel VOICU, care în 05 martie a împlinit 31 ani.
Următorul meci va fi la cu Bradu, care ar trebui să se joace acasă, în cazul în care problema acreditării Stadionului municipal Câmpulung va fi rezolvată în următoarele zile.