În ciuda tuturor problemelor interne! FC Aninoasa – Muscelul Câmpulung scor de 0 – 1

Sâmbătă, 02 aprilie 2016, Muscelul Câmpulung a jucat în deplasare cu ocupanta fotbal 2penultimului loc din clasament, FC Aninoasa (Dâmbovița). Meciul început la ora 17.00, a reuşit să aducă echipei noastre cele 3 puncte puse în joc , cu un scor de 1 – 0 pentru jucătorii echipei noastre, prin golul marcat de Robert Dalu în prima repriză. Jucătorul fiind la prima sa reușită pentru echipa Muscelul Câmpulung.

Jocul a fost unul strâns, însă jucătorii noştri au fost mult mai pragmatici și au reușit să conserve rezultatul pe toată durata celei de-a doua reprize.

Echipa folosită: Tănase, Voicu, Leca, Rada, Dumitrache, Delcea, Oancea, Mahu, Jenaru, Burghel, Dalu.

Au mai intrat în teren: Anghel, Miloși, Păun şi Rat.

Se poate sublinia că în ciuda tuturor problemelor pe care echipa câmpulungeană le are de ceva vreme, atât de ordin organizatoric, cât și financiar, fotbaliștii au reușit să se mobilizeze în teren și să se întoarcă acasă cu un rezultat foarte bun, clasându-se pe locul doi în campionat.