Ieri, 27 septembrie a.c., s-au împlinit doi ani de când fosta vedetă de la PRO TV Elena Lasconi a devenit primarul municipiului Câmpulung. Majoritatea câmpulungenilor i-au acordat votul în speranța că vor avea parte de o minune privind dezvoltarea localității.
La doi ani de la câștigarea fotoliului de primar Elena Lasconi a precizat că nu știe dacă pentru ea trecerea a jumătate din mandat este motiv de sărbătoare, pentru că au fost doi ani ”de Rai și Iad”.
Ar trebui să sărbătoresc. Așa mi se sugerează.
Sărbătoresc doi ani de Rai și Iad. Sunt doi ani în care am văzut, am simțit și am trăit atât efectele răutății pure, cât și ale iubirii de aproape. Și o împlinire de a face pe care nu am mai trăit-o. Știu ce am făcut și sunt tare mândră de asta, pentru că a fost un drum greu în care am realizat mai mult decât toți bărbații aflați la conducere în ultimii 30 de ani.
Sărbătoresc faptul că am învățat enorm, că las răuvoitorii să piară pe limba lor. Sărbătoresc pentru că nu mi-am pierdut echilibrul și credința, că țara pe care o iubesc, România, parte din identitatea mea, e încă vie în mine.
Sărbătoresc că am rămas autentică și că asta distruge orice comunicare făcută de agențiile plătite cu bani primiți de la bugetul de stat de PSD-PNL.
Sărbătoresc că există Dumnezeu, că El îmi dă putere.
În urmă cu doi ani m-am bucurat cu reținere, deși știți că sunt extrovertită. Aveam sentimentul acela de reținere. Nu am sărbătorit niciodată “victoria”, pentru că victoria adevărată e atunci când scăpăm de corupți și ne recâștigăm țara.
Sărbătorim o realitate așa cum e. Sărbătorim când întâlnim oameni deștepți.
Sărbătoresc că pot să continui!”, a scris aseară primarul Elena Lasconi pe pagina sa de Facebook.
28.09.2020
Elena Lasconi după câștigarea alegerilor
Elena Lasconi în campania electorală 2020

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

NOTIFICARE
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.