
Duminică, 03 aprilie, un tânăr, de 29 ani, a fost prins de radarele Poliţiei cu 209 km/h,
din direcţia Bucureşti către Constanţa, la kilometrul 125, pe Autostrada Soarelui (Autostrada A2). Echipajul de la Poliţia Rutieră l-au taxat pe şoferul amator de curse de raliu cu o amendă în valoare de 945 de lei, fiind-i reţinut şi permisul de conducere, în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice, pentru o perioadă de 90 de zile.
Acesta nu este primul caz în care teribiliştii sau ce se grăbesc sunt prinşi cu viteză de peste 200 km/h. Totuşi nici unul nu a depăşit recordul din data de 20 februarie a.c. când un şofer a fost depistat de poliţişti rulând cu 246 km/h pe Autostrada A3 Turda –Borş.
Foto infoo.ro.



















NOTIFICARE
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.