Reprezentanții Clubului Sportiv Pristavu Câmpulung au tras linie peste un nou an plin de competiții, atât naționale, cât și internaționale.

La finalul lui 2017 clubul muscelean a adunat în vitrină 21 de medalii internaționale și 36 medalii naționale, în total 57. Rezultate foarte bune au fost obținute la toate categoriile de vârstă, începând cu copiii, cadeții, continuând cujuniorii și seniorii. Muscelenii sunt fie campioni naționali, fie vicecampioni naționali la Campionatele desfășurate pe parcursul anului 2017.

Printre cele mai importante medalii se numără medaliile de bronz obținute de Florin Spelbuș în proba pe echipe la Campionatul Mondial pentru Juniori și Campionatul European pentru Juniori, cele trei medalii obținute de Alexandru Manole la Jocurile Francofoniei (aur la dublu mixt, argint la echipe și individual), cele 4 medalii de aur câștigate de Andrei Tomică la Campionatele Balcanice pentru Cadeți, dar și titlul de vicecampioni naționali la seniori în Superliga Masculină în formula Alin Spelbuș, Alexandru Manole, Cristian Chirița.

Florin Spelbuș – 12 medalii

Competiții internaționale

– locul III – Campionatele Europene pentru Cadeți și Juniori – echipe juniori – Guimares, Portugalia, 14-23 iulie 2017

– locul II – Openul Egiptului pentru Cadeți și Juniori – proba echipe juniori – Sharm el Sheih, 11-15 octombrie 2017

– locul III – Campionatul Mondial pentru Juniori – proba pe echipe juniori – Riva del Garda, Italia, 26 noiembrie – 3 decembrie2017

Competiții naționale

– locul III – Cupa României Juniori – Bistrița, 28-29 ianuarie 2017

– locul I – Campionatul Național pentru Juniori I – echipe – Câmpulung24-26 martie 2017

– locul III – Campionatul Național Individual Juniori – dublu mixt – Slatina 12-14 mai 2017

– locul III – Campionatul Național Individual Juniori – dublu – Slatina – 12-14 mai 2017

– locul III – Campionatul Național Individual Juniori – simplu – Slatina – 12-14 mai 2017

– locul III – Campionatul Național Individual Tineret – proba de dublu – Câmpulung 15-17 noiembrie 2017

– locul II – Campionatul Național Individual Tineret – proba de dublu mixt – Câmpulung 15-17 noiembrie 2017

– locul II – Cupa RomânieiTineret – individual – Arad, 8 decembrie 2017

Iulian Chirița – 12 medalii

Competiții internaționale

– locul I – Openul Ungariei pentru Minicadeți – echipe – Budapesta 15-17 ianuarie 2017

– locul I – Openul Ungariei pentru Minicadeți – individual – Budapesta 15-17 ianuarie 2017

– locul III – Euro Mini Champs – individual – Strasbourg, Franța, 25-27 august 2017

– locul III – Top 16Europa Minimis – individual – Beligny, Belgia, 28-29 octombrie 2017

– locul I – Olympic Hopes Tournament – proba pe echipe – Budapesta, Ungaria, 16-19 noiembrie 2017

– locul I – Olympic Hopes Tournament – proba individuală – Budapesta, Ungaria, 16-19 noiembrie 2017

Competiții naționale

– locul III – Campionatul Național Juniori III echipe – Bistrița 10-12 februarie 2017

– locul I minicadeți – Cupa Bistrița – 16-19 martie 2017 – proba pe echipe

– locul III – Campionatul Național Individual Juniori 3 – dublu mixt – Câmpulung – 31 martie-2 aprilie 2017

– locul III – Campionatul Național Individual Juniori 3 – dublu masculin – Câmpulung – 31martie -2 aprilie 2017

– locul I – Campionatul Național Individual Juniori 3 – proba individuală – Câmpulung – 31 martie -2aprilie 2017

– locul I – Top 12 juniori III – Zalău – 10-11iunie 2017

Andrei Tomică – 9 medalii

Competiții internaționale

– locul I – Openul Ungariei pentru Minicadeți – echipe – Budapesta 15-17 ianuarie 2017

– locul I – Campionatele Balcanice pentru cadeți – proba pe echipe – Albena, Bulgaria 6-10iunie 2017

– locul I – Campionatele Balcanice pentru cadeți – proba individuală – Albena, Bulgaria 6-10 iunie 2017

– locul I – Campionatele Balcanice pentru cadeți – proba dublu – Albena, Bulgaria 6-10 iunie 2017

– locul I – Campionatele Balcanice pentru cadeți – proba dublu mixt – Albena, Bulgaria 6-10iunie 2017

Competiții naționale

– locul I – Campionatul Național pentru Cadeți echipe – Constanța 2-5 februarie 2017

– locul I – Campionatul Național Individual Juniori 2 – dublu masculin – Dumbrăvița – 28-30 aprilie2017

– locul I – Campionatul Național Individual Juniori 2 – dublu mixt – Dumbrăvița – 28-30 aprilie 2017

– locul II – TOP 12 cadeți – Bistrița 3-5 iunie2017

Cristian Chirița – 9 medalii

Competiții internaționale – 3

– locul I – Openul Ungariei pentru Juniori – proba de dublu – Szombathely, Ungaria – 8-12noiembrie 2017

– locul I – Openul Portugaliei pentru Juniori – proba de dublu – Guimaraes., Portugalia -22-25 noiembrie 2017

– locul III – Openul Portugaliei pentru Juniori – proba individuala – Guimaraes., Portugalia -22-25 noiembrie 2017

Competiţii naţionale – 6

– locul III – Cupa României Juniori – Bistrița, 28-29 ianuarie 2017

– locul I – Campionatul Național pentru Juniori I – echipe – Câmpulung24-26 martie 2017

– locul II – Superliga Națională Masculină Seniori echipe

– locul III – Campionatul Național Individual Juniori – dublu – Slatina – 12-14 mai 2017

– locul I – Campionatul Național Individual Tineret – proba de dublu – Câmpulung 15-17 noiembrie 2017

– locul III – Campionatul Național IndividualTineret – proba individuală – Câmpulung 15-17 noiembrie 2017

Alexandru Manole – 6 medalii

Competiții internaționale

– locul III – Circuitul Mondial al Juniorilor Final – Indora, India, 26-28 ianuarie 2017

– locul I – Jocurile Francofoniei – dublu mixt – Abidjan, Coasta de Fildeș, 21-29 iulie 2017

– locul II – Jocurile Francofoniei – echipe Abidjan, Coasta de Fildeș, 21-29 iulie 2017

– locul II – Jocurile Francofoniei – simplu Abidjan, Coasta de Fildeș, 21-29 iulie 2017

Competiții naționale

– locul III – Campionatul Național Individual Seniori – 3-5 martie Buzău – proba dublu

– locul II – Superliga Națională Masculină Seniori echipe

Mihai Zamfir – 4 medalii

Competiții internaționale

– locul II – Campionatele Balcanice pentru Juniori – proba pe echipe – Albena, Bulgaria 6-10 iunie 2017

– locul II – Openul Egiptului pentru Cadeți și Juniori – proba echipe juniori – Sharm el Sheih, 11-15 octombrie 2017

Competiții naționale – 2

– locul I – Campionatul Național pentru Juniori I – echipe – Câmpulung24-26 martie 2017

– locul III – Campionatul Național Individual Juniori – dublu – Slatina – 12-14 mai 2017

Alexandru Feraru – 4 medalii

Competiții naționale

– locul III – Cupa României Cadeți – Bistrița, 27-28 ianuarie 2017

– locul I – Campionatul Național pentru Cadeți echipe – Constanța 2-5 februarie 2017

– locul I – Campionatul Național Individual Juniori 2 – dublu masculin – Dumbrăvița – 28-30 aprilie2017

– locul III – Campionatul Național Individual Juniori 2 – simplu – Dumbrăvița – 28-30aprilie 2017

Bogdan Iacob – 4 medalii

Competiții naționale

– locul I – Campionatul Național pentru Cadeți echipe – Constanța 2-5 februarie 2017

– locul II cadeți – Cupa Bistrița – 16-19 martie – proba pe echipe

– locul II – Campionatul Național Individual Juniori 2 – dublu masculin – Dumbrăvița -28-30 aprilie 2017

– locul III – Campionatul Național Individual Juniori 2 – dublu mixt – Dumbrăvița – 28-30aprilie 2017

Alin Spelbuș – 3 medalii

Competiții naționale

– locul II – Campionatul Național Individual Seniori – 3-5martie Buzău – proba dublu mixt

– locul II – Campionatul Național Individual Seniori – 3-5 martie Buzău – proba dublu

– locul II – Superliga Națională Masculină Seniori echipe

Camelia Iacob Poștoacă – 2 medalii

Competiții naționale

– locul III – Campionatul Național Individual Seniori – 3-5 martie Buzău – proba individuală

– locul I – Campionatul Național Individual Seniori – 3-5 martie Buzău – proba dublu

Mario Bobi – 2 medalii

Competiții naționale

– locul III – Campionatul Național Juniori III echipe – Bistrița 10-12 februarie

– locul III – Campionatul Național Individual Juniori 3 – proba individuală – Câmpulung – 31martie -2 aprilie 2017

Andrei Ceapraz – 2 medalii

Competiții naționale

– locul III – Campionatele Naționale Individuale pentru copii 8-10 ani – proba de dublu – Câmpulung 22-24 septembrie2017

– locul III – Cupa României Individual pentru copii 8-10 ani – Bistrița 3-8 octombrie 2017

Răzvan Stan – 1 medalie

Competiții naționale

– locul III – Campionatul Național Juniori III echipe – Bistrița 10-12 februarie

Nu în ultimul rând trebuie menţonat că loturile de sportivi ai Clubului sunt pregătite de antrenorii Mădălin Ionaşcu, Gabriel Poştoacă şi Gheorghe Popa.

La cât mai multe medalii şi în 2018!

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

NOTIFICARE
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.