S-a schimbat vremea la Câmpulung. Ploaie, vânt puternic şi multe pericole pentru câmpulungeni pe o astfel de vreme. Mai multe sălcii stau să cadă, deşi autorităţile locale, prin serviciile din subordine, ar fi trebuit să fi făcut o inventariere şi să taie din rădăcini posibilele tragedii ce s-ar putea petrece în orice moment.
Un exemplu este o salcie ce stă să cadă din spatele Blocului 18, scările A şi B, de pe strada Emil Gârleanu. „Este o zonă tranzitată mai ales de copiii ce se duc în parcul de lângă Biserica din Lemn. Ditamai creanga stă, acolo, gata să cadă în orice moment. Nu este posibil aşa ceva! Nu este posibil atâta dezinteres pentru cum arată Câmpulungul!”, ne-a scris un cititor.
Primaria doarme??? alooo treziti-va domnule primar si vice decat sa facem parada modei in fiecare zi cate un costum mai bine un trening si la verificari .Rusine domnilor , poate veti lua sesizarea in seama atunci cand se va intampla ceva ……doamne fereste!