Lista elevilor câmpulungeni premiaţi de primărie!

Redăm integral lista elevilor cu cele mai bune rezultate la olimpiade şi concursuri, precum şi lista tuturor sportivilor ce au fost premiaţi de primărie cu ocazia Zilelor Municipiului Câmpulung 2017, în cadrul festivităţii ce a avut loc la Restaurantul Ciobănaşu’.

Olimpiadele şcolare Faza naţională şi internaţională 2016/2017:

Colegiul Naţional „Dinicu Golescu”

  1. DOBRESCU ANDREEA TEODORA, Clasa a XI-a Menţiune – Limba franceză
  2. GHINDĂOANU DIANA ELENA, Clasa a XII-a Menţiune specială – Limba franceză
  3. GHERGHEL ALEXANDRA IOANA, Clasa a XI-a Premiul III – Matematică
  4. HORVAT MARIN ŞTEFAN, Clasa a VI-a Menţiune – Informatică
  5. SITARU BOGDAN, Clasa a X-a Menţiune – Informatică
  6. ONCESCU COSTIN ANDREI, Clasa a XI-a Premiul I – Informatică
  7. BINICĂ NICOLAE, Clasa a XI-a Menţiune – Informatică
  8. DUŢULESCU ANDREEA NICOLETA, Clasa a XI-a Menţiune – Informatică
  9. BĂNUŢĂ ANDREI, Clasa a XI-a Mneţiune – Geografie
  10. VASI ALEXANDRU MARIAN, Clasa a XII-a Menţiune specială – Ştiinţele Pământului
  11. AMBRUŞ ALEXIA IOANA, Clasa a IX-a Menţiune – TIC

Colegiul Naţional Pedagogic „CAROL I”

  1. BIDILICĂ F. D. GABRIEL, Clasa a X-a Menţiune – Pedagogie

Concursul Internaţional “MOOT COURT 2017”, Câmpulung – România, îndrumător av. Popescu Brânduşa

  1. ŞOFRI–DUŢESCU MARIA LUISA, Clasa a XI-a CEL MAI BUN PROCUROR
  2. BÂRLOIU HORIA, Clasa a X-a Locul III
  3. POPESCU VLAD GEORGE, Clasa aX-a Locul III
  4. FLORESCU ŞERBAN NICOLAE, Clasa a X-a Locul III
  5. STOICA OLIVIAN, Clasa a X-a Locul III
  6. ENACHE MAGDALENA, Clasa a IX-a Locul III
  7. PĂTRĂŞCAN TEODORA, Clasa a XI-a Locul III
  8. SAVU ELENA TEODORA, Clasa a IX-a Locul III

Liceul Teoretic „Dan Barbilian”

  1. NIŢIŞI OLIVIA, Clasa a X-a Participant la olimpiada de limba şi literatura română – faza naţională

Şcoala Gimnazială „OPREA IORGULESCU”

  1. JIPA DARIUS-ANDREI, Clasa a VII-a – Diplomă de participare la Olimpiada naţională de fizică – faza naţională
  2. STUPARU VICTOR, Clasa a VIII-a, membru echipa de volei băieţi Menţiune – Olimpiada Gimnaziilor – Gimnaziada – Etapa finală
  3. ILINCA COSMIN, Clasa a VIII-a, membru echipa de volei băieţi Menţiune – Olimpiada Gimnaziilor – Gimnaziada – Etapa finală
  4. FILIP ALEXANDRU, Clasa a VIII-a, membru echipa de volei băieţi Menţiune – Olimpiada Gimnaziilor – Gimnaziada – Etapa finală
  5. ŞTEFĂNESCU RADU, Clasa a VII-a, membru echipa de volei băieţi Menţiune – Olimpiada Gimnaziilor – Gimnaziada – Etapa finală
  6. BĂDESCU TUDOR, Clasa a VII-a, memnru echipa de volei băieţi Menţiune – Olimpiada Gimnaziilor – Gimnaziada – Etapa finală
  7. ŢENŢU ŞERBAN, Clasa a VII-a, membru echipa de volei băieţi Menţiune – Olimpiada Gimnaziilor – Gimnaziada – Etapa finală
  8. NISTOR SEBASTIAN, Clasa a VI-a, membru echipa de volei băieţi Menţiune – Olimpiada Gimnaziilor – Gimnaziada – Etapa finală
  9. DUROI IOAN CRISTIAN, Clasa a V-a, membru echipa de volei băieţi    Menţiune – Olimpiada Gimnaziilor – Gimnaziada – Etapa finală
  10. PREDA ANDREI, Clasa a V-a, membru echipa de volei băieţi Menţiune – Olimpiada Gimnaziilor – Gimnaziada – Etapa finală

Şcoala Gimnazială „NANU MUSCEL”

  1. LIPAN BEATRICE, Clasa a VII-a Menţiune la Limba Franceză

În afara unei sume de bani, elevii premiaţi au mai primit câte o Diplomă de Merit şi un tricou personalizat cu logo-ul evenimentului.

Liceul cu Program Sportiv

Sportivii de la LPS Câmpulung care au înregistrat rezultate deosebite la Campionatele Naționale de atletism, seniori,  junior și copii din anul școlar 2016 -2017, precum și la concursurile școlare de atletism (faza finală), organizate de M.E.N.

Şi numele sportivilor de la Liceul cu Program Sportiv Câmpulung, participanți cu rezultate foarte bune la concursurile internaționale.

1.Panțuroiu Andreea – absolventă atletism   loc II Campionat Balcanic senioare triplusalt 2017

loc XI Campionat European senioare triplusalt 2017

5xloc I Campionatele Naționale senioare – tineret (triplusalt lungime și pentatlon) 201

1 loc II Campionatele Naționale tineret, lungime 2017

2.Păcioianu Mihai clasa a XII-a – scheleton    loc II Campionatul Mondial de starturi pe uscat Mamaia 2016 – Atletism mențiune Campionat Național J I heptatlon 2017

3.Păduraru Eduard clasa a IX-a – atletism – Calificat FESTIVALUL OLIMPIC AL TINERETULUI  EUROPEAN GYOR (FOTE) loc III Campionat Național J II heptatlon sală 2017

4.Alexandrescu Eugen clasa a XI-a – atletism – loc II Campionat Național J I greutate sală 2017

loc II Campionat Național J II greutate sală 2017

5.Gheorghe Oana clasa a XII-a – atletism – loc II Campionat Național J I greutate sală 2017

6.Iordache Ionuț clasa a X-a – atletism – loc II Campionat Național J II heptatlon sală 2017

7.Stîrceanu Alexandra clasa a VI-a – atletism loc – I Campionat Național Copii greutate sală 2017

8.Derioiu Denisa clasa a VII-a – atletism – loc II Campionat Național Copii greutate sală 2017

9.Ilie Maria Gabriela – atletism – loc III Campionatele Naționale de Tineret ciocan 2017

10.Ciurea Georgiana clasa a X-a – atletism – mențiune Campionat Național J II pentatlon sală 2017

11.Dinescu Costel clasa a VII-a – atletism – mențiune Campionat Național J III hexatlon sală 2017

12.Vasile Ionuț clasa a VII-a – atletism – mențiune Campionat Național J III prăjină sală 2017

13.Echipa de tetratlon atletic școlar – mențiune faza finală a concursului 2017

(Echipa: Turcu Maria, Stîrceanu Alexandra, Ștefan Mirela, Radu Valentina – fete

Dinescu Costel, Vasile Ionuț, Tămîrjan Pavel, Manea Ștefan          – băieți)

Sportivi CS Muscel

1          Atletism          Cojan Irinel     Locul I  Seniori

2          Atletism          Dumitru Ion Adrian    Locul I  Juniori II

3          Atletism          Miloș Gabriel  Locul III  Juniori III

4          Atletism          Gheorghiu Ioana         Locul III  Juniori III

5          Atletism          Tolbaș Elena    Loc III Juniori III

6          Atletism          Comăneci Octavian     Loc II Juniori III

7          Bob     Tentea Mihai   Locul I  Seniori

8          Skeleton          Păcioianu Mihai          Locul I  Juniori

9          Bob     Dobre Raul      Locul I  Seniori

10        Bob     Purcea Fabian  Locul I  Seniori

11        Bob     Bugheanu Alexandru  Locul I  Seniori

12        Skeleton          Păcioianu Ioana           Locul II  Seniori

13        Sanie   Sandu Berta    Locul I Seniori

14        Sanie   Lupeanu Ștefania        Locul I Juniori

15        Box     Ghițu Radu     Locul II  Tineret

16        Box     Alexandru Florin         Locul II Juniori

17        Box     Boceanu Ionel Locul III  Juniori

18        Box     Baraitaru Alis  Locul I  Seniori

19        Box     Crângaru Mihai           Locul II  Juniori

20        Judo    Stanciu David Locul III U11

21        Judo    Jianu Andreea Locul II U14

22        Judo    Nistor George Locul III U13

23        Judo    Grozav Valeriu            Locul III U16

24        Judo    Barbu Andreea            Locul III U13

25        Judo    Jinga Eduard   Locul III U23

26        Lupte   Popescu Răzvan          Locul I

27        Lupte   Herțoiu Eugen Locul I

28        Lupte   Boșneag Alexandru    Locul II

29        Lupte   Fianu Gabriel  Locul II

30        Lupte   Popescu Leonard        Locul II

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

NOTIFICARE
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.