
În ultimele zile zona Lereşti – Voina a fost invadată de turişti. Unii veniţi pentru mai multe
zile la cort, alţii la cabanele din zonă, însă cei mai mulţi la un grătar în aer liber.
Astfel, la orele amiezii mai toate zonele verzi, de lângă pârâul de la poalele munţilor, erau arhipline de oameni veniţi la munte de prin toate colţurile ţării.
De aici şi concluzia că uşor uşor Voina ar putea reintra în circuitul turistic al românilor.





















NOTIFICARE
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.