Instituția Prefectului – județ Argeș anunță că se circulă pe Transfăgărășan. Drumul a fost curățat și se poate circula pe ambele benzi, la acest moment.
De asemenea face un apel către toți cei ce vor tranzita zona să fie atenți la drum date fiind și condițiile meteorologice care pot duce la noi evenimente nedorite pe Transfăgărășan.
“Îi rog pe toți cei care urmează să ajungă în zonă în acest sfârșit de săptămână, să circule cu viteză redusă și atenție sporită! Nordul județului Argeș va fi, de la ora 14, sub o nouă avertizare cod portocaliu de vreme rea.”, a precizat prefectul.
































NOTIFICARE
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.