Lumea a fost făcută în 6 zile! De ce Consiliul Judeţean şi consiliile locale vor fi constituite în numai 3 zile!?

Instituţia Prefectului – judeţ Argeş a reprogramat toate şedinţele de constituire a Consiliului Judeţean şi a celor 102 consilii locale ( 95 comunale, 4 orăşeneşti şi 3 municipale).

De vină pentru constituirea pe ultimele trei zile, din cele 20 legale, este întârzierea datoratăprefectura actelor solicitate de AEP cu privire la cheltuielile făcute de candidaţi pe perioada campaniei electorale.

„Şedinţele de constituire a Consiliului Judeţean şi a celor 102 consilii locale din judeţul Argeş, alese pentru mandatul 2016 – 2020, au fost reprogramate potrivit graficului alăturat, începând cu data de 22 iunie a.c.

            Instituţia Prefectului a luat acesta măsura întrucât anumite partide politice nu au depus încă la Autoritatea Electorală Permanentă, situaţiile financiare aferente campaniei electorale.

În acest context, şedinţele de constituire se vor desfăşura în intervalul 22 – 25 iunie a.c., întrucât potrivit legii, prefectul are obligaţia de a  convoca Consiliul Judeţean şi consiliile locale în termen de 20 de zile de la data alegerilor locale.

Şedinţa de constituire a Consiliului Judeţean Argeş va avea loc în data de 22 iunie 2016, ora 10.00.”, se arată în comunicatul transmis de Instituţia Prefectului.

GRAFIC pentru convocarea consilierilor locali declaraţi aleşi pentru şedinţa de constituire

Nr. crt. Localitatea Data şedinţei de constituire  
  1. Piteşti 23.06.2016, ora 14,00  
  2. Mioveni 23.06.2016, ora 18,00  
  3. Stefăneşti 22.06.2016, ora 15,00  
  4. Curtea de Argeş 24.06.2016, ora 12,00  
  5. Câmpulung 24.06.2016, ora 16,00  
  6. Costeşti 23.06.2016, ora 18,00  
  7. Topoloveni 22.06.2016, ora 18,00  
  8. Mărăcineni

Micești

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 
  9. Coșești

Dîrmănești

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 
10. Căldăraru

Miroși

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 
11. Domnești

Pietroșani

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 
12. Hîrtiesți

Boteni

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 
13. Vedea

Poiana Lacului

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 
14. Albeștii de Muscel

Bughea de Sus

Lerești

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 12,00

22.06.2016 ora 14,00

 
15. Slobozia

Ștefan cel Mare

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 
16. Godeni

Berevoești

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 
17. Valea Mare Pravăț

Dragoslavele

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 
18. Poienarii de Muscel

Mioarele

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 
19. Cetățeni

Stoenești

22.06.2016 ora 10,00

22.06.2016 ora 13,00

 
20. Cepari

Tigveni

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 
21. Cifrîngeni

Poienarii de Argeș

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 
22. Schitu-Golești

Bughea de Jos

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 
23. Mălureni

Mușătești

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 
24. Arefu

Corbeni

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 
25. Țițești

Vulturești

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 
26. Bascov

Budeasa

Merișani

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 12,00

23.06.2016 ora 14,00

 
27. Lunca Corbului

Stolnici

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 
28. Hîrsești

Bîrla

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 
29. Rociu

Suseni

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 
30. Priboieni

Beleți – Negrești

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 
31. Boțești

Dobrești

23.06.2016 ora 10,00

23.06.2016 ora 13,00

 
32. Bălilești

Davidești

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 
33. Albeștii de Argeș

Băiculești

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 
34. Brăduleț

Valea Iașului

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 
35. Dîmbovicioara

Rucăr

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 
36. Sălătrucu

Șuici

24.06.2016, ora 10,00

24.06.2016, ora 13,00

 
37. Leordeni

Bogați

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 
38. Drăganu

Cotmeana

Morărești

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

24.06.2016 ora 15,00

 
39. Cuca

Ciomăgești

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 
40. Cocu

Uda

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 
41. Stîlpeni

Mihăești

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 
42. Moșoaia

Băbana

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 
43. Albota

Săpata

24.06.2016 ora 10,00

24.06.2016 ora 13,00

 
44. Bradu

Oarja

25.06.2016 ora 10,00

25.06.2016 ora 13,00

 
45. Negrași

Mozăceni

25.06.2016 ora 10,00

25.06.2016 ora 13,00

 
46. Aninoasa

Vlădești

25.06.2016 ora 10,00

25.06.2016 ora 13,00

 
47. Rătești

Teiu

25.06.2016 ora 10,00

25.06.2016 ora 13,00

 
48. Căteasca

Călinești

25.06.2016 ora 10,00

25.06.2016 ora 13,00

 
49. Valea Danului

Cicănești

25.06.2016 ora 10.00

25.06.2016 ora 13,00

 
50. Popești

Râca

25.06.2016 ora 10,00

25.06.2016 ora 13,00

 
51. Izvoru

Recea

25.06.2016 ora 10,00

25.06.2016 ora 13,00

 
52. Buzoești

Ungheni

25.06.2016 ora 10,00

25.06.2016 ora 13,00

 
53. Corbi

Nucșoara

25.06.2016 ora 10,00

25.06.2016 ora 13,00

 

 

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

NOTIFICARE
Atentie! Postati pe propria raspundere!
Inainte de a posta, cititi regulamentul.